Global Rescue

Cestujete-li do oblastí se zvýšeným rizikem, nebo se vydáváte na dobrodružnější cestu, kterou vám běžné cestovní pojištění neumí krýt a přesto nechcete zbytečně riskovat, můžete využít služeb specializované společnosti, u které se lze pojistit na rizikové cesty i dobrodružství. Cena je samozřejmě vyšší, než u běžného pojištění, ale zároveň to může být vhodné, nebo také i jediné řešení, jak být chráněn proti negativním událostem. Přesně na takový typ ochrany se zaměřuje společnost Global Rescue. Ta kromě lékařských kapacit disponuje i pátracím a vyprošťovacím týmem složeným z bývalích členů elitních armádních jednotek. Global Rescue bývá hojně vyžívána vládními organizacemi, top managementem významných firem, ale i jednotlivci, cestujícími do oblastí se zvýšeným rizikem. 

Global Rescue ale není a nenahrazuje standardní cestovní pojištění, například neproplácí náklady za léčbu v nemocnicích. Krytá je evakuace z terénu, vyproštění, lékařská evakuace. GR vás umí v terénu najít a do nemocnice přepravit. Velkou výhodou Global Rescue je, že neomezují své krytí na aktivity klienta. Jinými slovy, žádná aktivita není vyloučena, ať už se jedná o parašutismus, heli-skiing, potápění, base-jumping ani další aktivity. Kryté nejsou pouze zásahy v polárních oblastech oblastech nad 80. rovnoběžkou severní šířky a pod 60. rovnoběžkou jižní šířky. Zásahy v nadmořské výšce nad 4.600 m.n.m jsou kryté v případě zakoupení balíčku evakuace z vysoké nadmořské výšky. Pokud jsou některé další oblasti vyloučene z krytí, řídí se seznamem amerického ministerstva zahraničí (kategorie Do Not Travel). Informace ohledně vaší cílové destinace si můžete ověřit ZDE. Global Rescue, že jsou dle svých slov schopni v těchto zemích zajistit zdravotní služby, ale mohou odmítnout vyslání evakuačního týmu, aby neohrozili svůj personál. Nicméně doposud prý neodmítli žádnou misi.

GR zahrnuje i evakuaci z místa v případě přírodních katastrof, občanských nepokojů, teroristických útoků, evakuací nařízených lokální vládou a dalších, podobných událostí. Pro tyto případy je potřeba si přikoupit bezpečnostní balíček. 

Global Rescue je společnost sídlící v USA, s pobočkami na dalších kontinentech. Pojistit se u GR může každý, bez ohledu na jeho občanství, nebo národnost. 

Odkaz na kompletní znění obchodních podmínek naleznete ZDE.